Üniversitemizde KADES Uygulaması Tanıtıldı

 

 

Kilis Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü personellerinden Komiser Yardımcısı Muhammed Temizkan ve Polis Memuru Ümmügülsüm Yurdagül, Üniversitemiz kampüslerinde KADES uygulamasını anlattı.

Kadınların günlük hayatta maruz kaldığı şiddet, taciz vb. gibi kötü eylemleri engellemek ve kadınların güvenlik güçlerimizden en kısa sürede yardım alabilmelerini sağlamak amacıyla, Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan KADES (Kadın Acil Destek) uygulamasının vatandaşlarımız arasında yaygınlaştırılması ve cep telefonlarına kurulmasının sağlanması, farkındalığının artırılması amacıyla tanıtım gerçekleştirildi.

Yurdagül, akıllı telefon uygulama mağazalarından Kadın Destek Uygulaması (KADES) indirilmesinin ardından kimlik numarası ile sisteme kayıt olunduktan sonra Emniyet Genel Müdürlüğü sunucularından gelen aktivasyon koduyla aktif hale gelen uygulama ile aile içi ve kadına yönelik şiddet mağduru kadınların acil durumlarda cihaz konum bilgisini açarak bir tuşla 155 Polis İmdat Acil Çağrı Merkezine ulaşarak, yardım çağrısının yapıldığı olay yerine en yakın ekip veya devriyenin sevk edilerek olaya müdahalesinin sağlanabildiğini aktardı. Öğrencilerimizi, uygulamayı indirmeleri hususunda teşvik etti.

Ayrıca, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Farkındalık eğitimleri kapsamında erkeklere yönelik  "Kadına El Kalkamaz" konulu seminer verildi.

               

                                                          Bilgi Islem Daire Baskanligi © 2010-2024